Cs 1.6 Windows VPS Server Kurulumu 2015

25 Ocak 2015 at 23:37

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Cs 1.6 Windows VPS için server kurmayı göstereceğiz arkadaşlar. Aslında olay gayet basit. Normal bilgisayarınıza kurarmış gibi kuruyorsunuz. Fakat VPS Serverlarda iki özellik bizler için mükemmel oluyor. Bilgisayarı kapatsanız dahi server kapanmıyor ve sabit ip adresiyle servere giriş yapabiliyorsunuz.Normal bilgisayariniz gibi ip sabitlemenize gerek yok. Ücretli olarak sunucu sağlayan sitelerden vps alabilirsiniz. Ben örnek olarak 15 Liraya aldığım Windows Server 2003 kurulu 1GB Ram 20GB HDD’li VPS’ye kurdum ve gayet stabil olarak çalıştı.

Öncelikle gerekenler:

Yukarıdaki dosyaları indirdikten sonra aşağıdaki anlatımı sırasıyla uygulayın arkadaşlar. Fotoğraflarla destekleyeceğim bütün detayları.

1. Counter Strike 1.6 ‘yı kuralım. Eğer oyun kuruluysa valve klasörüne değilde server adlı klasör açıp oraya kurun. Temiz olması gerekli dosyaların.

cs 1.6 oyun kurulumu

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Counter Strike v23 Patch Kuralım. Bunuda yeni kurduğumuz oyunun klasörüne kuruyoruz. Hatasız bir server için gerekli.

Cs 1.6 v23 patch kurulumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Amxmod kuralım. İlk önce amxmod installeri kuruyoruz. Bunu kurarken kurulum klasörünü değiştirmeyin.

Cs 1.6 amx mod kurulumu

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Amxmod addons kuruyoruz. Bu amxmod’u counter strike 1.6’ya entegre etmemizi sağlıyor. Kurulum türü yerinde Local installation – Select Mod Directory’yi seçiyoruz. Klasör olarak Oyunu kurduğunuz klasördeki cstrike’yi seçin. Yani biz oyunserveri/cstrike’yi seçeceğiz.

Amx Mod Addons Kurulumu

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Masaüstüne gelen Dedicated Serveri çalıştırıyoruz gerekli ayarları yapıyoruz ve serverimiz hazır.

cs1.6serverkurulumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi serveri kurdum ve sabit ip adresinde 19 saattir aktif.

Cs 1.6 dedicated server

 

 

 

 

 

 

 

 

VPS serveri restartlamadıktan sonra, gördüğünüz pencereyi kapatmadıktan sonrada açık olmaya devam edecek. Deneme amaçlı full mod server kurdum ben arkadaşlar, 10+ mod destekli, Gg,catch,bayrak kapmaca,football,deathrun,jail ve birçok modu çalıştırıyor server. Denemek için 31.169.80.136 ip adresimiz gördüğünüz gibi. Bir sonraki makalemizde Admin eklemeyi, panel kurmayı, full mod dosyalarını sizlerle paylaşacağım. Sağlıkla kalın.

Not: Serverde oynamak için adminlik isteyen varsa konu altından belirtebilir. Serveri kurdum fakat oyuncu çekebilecek vaktim yok. Doldurabilecek veya takım getirebilecek birine adminlik vermeyi düşünüyorum. Yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.